Beykent Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beykent Akademisi

Beykent Akademisine Hoşgeldiniz!Lütfen önce karakter merkezine başvurunuz.!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dondurma dükkanı

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyPtsi Haz. 23, 2008 1:06 pm

Yasemin dondurma yemeği çok seviyordu. Bu yüzden Dondurmacı dükkanına gitti. Dondurmalar buz gibiydi.Hemen çukulatalı bir dondurma aldı.Parasını ödeyip yürümeye başladı.Yoshy o kadar çok dondurma yemeği seviyorduki.Birgün arka arkaya altı tane dondurma alıp hepsini tek başına yemişti.Yürümeye devam ederken ereni gördü.Erene dediki
-Erencim istersen sana benden bir dondurma ısmarlıyım.
dedi.Yoshy dondurmasını bitirmişti bile sonra Erene döndü
-Sana almışken kendimede alırım
dedi.Erenin yüzünde yapmacık bir gülümseme belirdi.Eren Yasemine heyır da diye bilirdi evet te Yasemin içinden inşallah evet der dedi.Erenin cevabını beklemeye başladı.
Oğuzhan Yıldız
Admin/1.Sınıf Şan Öğrencisi
Oğuzhan Yıldız

Erkek
Nereli : İstanbul
Rp Sevgili : Gülçin Ergül
Ruh Hali : Hareketli

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyPtsi Haz. 23, 2008 2:18 pm

Oğuzhan bütün günün yoğunluğundan sonra yalnızca biraz dinlenmek için kendini dondurmacıya attı. Tüm masalar dolu görünüyordu. Herkes birileriyle gelmiş, tüüm masaları kapmıştı. Oğuzhn salonun sonunda tek başına oturan bir Klasik bale öğrencisi gördü. Ordan olduğu her hâlinden belliydi. Giyimi, kalıbı ve dondurmayı yyeyişi... Oğuzhan isteksizce yanına gitmeyi düşündü. Tezgahın önüne itiş kakış geçti ve
"Üç top karamelli ve bir top rezeneli dondurma lütfen."dedi ve tezgahtakine salonun sonundaki 7. masayı işaret ederek,
"Oraya gönderebilir misiniz?" dedi. Kızın bir masadakine bir Oğuzhan'a bakışı onu çok rahatsız etmişti. Ama insanları dış görünüşlerine göre sınıflandıramazdı. Pek isteksizce masa yediye doğru ilerledi. Kalabalığın arasından zar zor masaya ulaştı ve çantasını eline alarak olabildiğince kibar bir sesle
"Şey, oturabilir miyim acaba?"dedi. Karşısındakinin anlamsız bakışları üzerine
"Her yer dolu..." diyerek başıyla etrafı işaret etti.
http://hogwartsakademisi.turkforumpro.com
Cemre Kemer
Admin/Birinci Sınıf Klasik Bale Öğrencisi
Cemre Kemer

Kadın
Nereli : cemremin kalbinden
Rp Sevgili : Y.O.K
Ruh Hali : hayattan bezmiş.

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyPtsi Haz. 23, 2008 2:35 pm

Cemre masada oturudu ve dondurmasınıın gelmesini bekliyordu bir yandanda elindeki telefonla Cem'i arıyordu çok sinirliydi çünkü ona kaç gündür ulaşamıyordu.Aramaktan vaz geçip telefonu bıraktı ve etrafı süzmeye başladı çok kalabalık gözüküyordu.Okulda Eren,Gülçin,Yasemin ve Cem'den başka kimseyi tanımıyordu.Etrafa bakarken yanına bir çocuk yaklaştı içinden''sanki bu çocuğu bir yerden tanıyorum''diye geçirdi çünkü yüzünü birine benzetmişti.Ardından çocuk yanına yaklaşarak"Şey, oturabilir miyim acaba?"dedi.Cemre çocuğa anlamsız bir biçimde bakıyordu ve ardından kendine gelerek''eee tabi oturabilirsin''dedi.Çocuk oturduktan sonra Cemre elindeki kitaba gömüldü ama sonra kendinin tanıtması gerektiğini düşündü ve kitabı masaya geri bıraktı içinden kitabında en heyecanlı bölümüydü ama neysededi.Ve doğrularak''meraba ben Cemre klasik bale öğrencisiyimdedi.
http://hogwarts-sanal.turkforumpro.com/index.htm
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptySalı Haz. 24, 2008 2:44 pm

Yasemin Cemre'yi gördü. Cemre'nin yanında bir çocuk vardı.Yoshy hamen Erenin yanından uzaklaşarak Cemrenin yanına geldi.Cemre'yi yanına alarak çocuktan bir dakaka istedi.Cemre'yi bir kenara çekerek konuşmaya başladı.
-Kim bu?
dedi.
-Nereden tanışıyorsunuz ki
diye Cemreyi soru yağmuruna tuttu.Cemreden cevap baklaerken ara sıra çocuğa bakıyor. sonra Cemreye bakıyordu.
Cemre Kemer
Cemre Kemer

Kadın
Nereli : cemremin kalbinden
Rp Sevgili : Y.O.K
Ruh Hali : hayattan bezmiş.

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptySalı Haz. 24, 2008 8:13 pm

Cemre Yaseminin soru yağmurlarına çok kızmıştı.Yaseminin kulağına eğilerek saçmalama kızım ya yer yoktu oturabilir miyim?dedi bede otur dedim.Kim olduğunu bilmiyorum sen gelemeden önce tamda adının soruyordum.Hem koskaca okul sadece birbirmizimi tanıcaz.Dedi.Sonrada Yaseminin kolundan tutarak onu masaya oturttu ve kulağına gel sende tanış dedi.
http://hogwarts-sanal.turkforumpro.com/index.htm
Oğuzhan Yıldız
Oğuzhan Yıldız

Erkek

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptySalı Haz. 24, 2008 8:58 pm

Oğuzhan biraz şaşırmıştı. Bir robot edasıyla oturdu.
"Sonuçta o bir klasik bale öğrencisi... Aman yani, önyargılarından kurtul Oğuzhan!" diye kendini telkin etti ve karşılarındakilere dönerek.
"Teşekkürler, çok kibarsın." dedi yumuşak bir sesle ve gülümsedi. Sonra içinden tanışması gerektiğini söyleyen bir fısıltı işitti.
"Ben Oğuzhan Yıldız, Beykentte birinci sınıf okuyorum, sen?"
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptySalı Haz. 24, 2008 11:18 pm

Yoshy azda olsa sinirlerini yatıştırıyordu.
-Mereba bende yasemin tanıştığıma memnun oldum.
dedi. Yüzünde soğuk bir gülümseme vardı. Bir Cemreye bide Oğuzhan'a bakıp duruyordu.
Yüzü bira tanıdık gelmişti. Galiba Oğuzhan'ı bir yerde görmüştü.Cemre'nin kulağuna
-Yaaa puff bu bana bir yerden tanık geliyo
dedi.Sonra doındurmacuya dönüp dondurma istedi.Oğuzhan'a tip tip bakıyordu. Onu sevmemişti.Aklından
"Hmm Oğuzhan la Gülçin sevgili olursa yok yok aslında böyle birşey olabilirdi.
Oğuzhan Yıldız
Oğuzhan Yıldız

Erkek

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyÇarş. Haz. 25, 2008 11:00 am

Oğuzhan "Memnun oldum.." demeyi çok isterdi ama beklediği gibi klasik bale çıktı. Oğuzhan her zamanki bilmiş edasıyla.
"Klasik bale ha... Neden Şan değil de başka bir bölüm yani oranın ününü duymuşsundur heralde." dedi. O sırada garson dondurmasını getirmişşti. Oğuzhan her zaman yediği için fiyatı biliyordu. Garson'a 15 lira uzattı ve Yasemin'e dik dik bakarak dondurmasından bir kaşık aldı...
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyÇarş. Haz. 25, 2008 1:53 pm

Yasemin Oğuşhana dersler konusundaki cevaplamıyı tek klimeyle
-Sana ne istediğimi seçerim
demişti.Oğuzhan bu cevaba karşı elindeki kaşğı bıraktı.Yasemin hiç aldırmamıştı garson a dönüp
- Benim dondurmam nerde?
demişti.Yoshy'nin en kötü günlerinden biriydi.Aklından bi ara Oğuzhan'ın yüzüne bir tane patlatmak geldi. Ama boş verip Oğuzhan'a tip tip bakmaktan vaz geçti.
Oğuzhan Yıldız
Oğuzhan Yıldız

Erkek

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyÇarş. Haz. 25, 2008 5:43 pm

Oğuzhan duyduğu sesle irkildi. Sesi tanıyordu ve bu
"GÜLÇİN!" dedi. Ağzına aldığı bir kaşık dondurmayı lop diye yutmuştu. Gülçin'in yanlış anlamasından korkuyordu. Yanaklarına kanın hüzum ettiğini hissetti. Yasemin ne olduğunu anlmamış öylece bakınıp dondurmasını büyük bir iştahla götürüyordu. Oğuzhan Gülçin'in ardından bakınca tüm masaların boşaldığını gördü. Demek konuşurken vakit geçmiş, herkes gitmişti. Yasemin'e ağzının kenarıyla
"İkincisi.." dedi ve dişlerini sıkarak korktuğunu belli etmeye çalıştı.
Oğuzhan karşısındaki kızgın, burnundan soluyan Gülçin'e en rahat sesiyle
"Biz oturuyorduk... Sende geçmek istemez misin canım?" dedi ve sevimli sevimli sırıttı. Ama Gülçin'in yumuşadığı söylenemezdi. Sinirle Yasemin'e bakıyordu.
''Gülçin otur lütfen!"diye ısrar etti. Gülçin sonunda oturdu. Oğuzhan açıklamaya çalışarak
"Bak, biz oturup konuşuyoruz, ha bir de dondurmalar var.. Şey, sende bir tane istersin di mi tatlım?" ağzında birşeyler geveliyor ne diyeceğini bilemiyordu resmen bir çıkmazdaydı. Gülçin tanıdığı en kıskanç kızdı ve buradan bir olay çıkarmadan çıkarsa bütün yıl Gülçin'in ödevlerini yapabilirdi.
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyÇarş. Haz. 25, 2008 9:49 pm

Yoshy Gülçin'nin ona ve Oğuzhana baktığını gördü.Çok sinirliydi.Yoshy onun sinirlerini hafiflete bilirdi belki.Oğuzhan'ın tek çaresi artık Yaseminmdi. Sonunda aklına bir bifir gelmiş gibi güldü.Sonrada Gülçin'e dönüp
-Gülçincim siz ikiniz nerden tanışıyosunuz
dedi. Gülçin'in yüzü kıp kırmızı oldu. Bu soruyu duyunca donup kaldı.Yoshy konuşmasına devam etti.
-Yoksa siz ikiniz sevgilimisiniz.
dedi.Oğuzhan ve Gülçine bakarak sonrada Gülerek
-eee cicim sinirlerin nasılda hafifledi bakalım eee peki ama ben sorumun yanıtını bekliyorum
dedi.Güleye devam ederek
Oğuzhan Yıldız
Oğuzhan Yıldız

Erkek

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyPerş. Haz. 26, 2008 11:56 am

Oğuzhan ağzı açık bir Gülçin'e bir Yasemin'e baktı.
"Hey hey heeey! N'oluyo Gülçin! Önce bir dinler misin?" diye çıkıştı hemen. "Yasemin bir Klasik Bale öğrencisi olabilir ama kötü biri değil! Hem zaten biz sadece oturuyorduk. Bak ben yer bulamadığım için buraya oturdum tamam mı!" Yasemin biraz alınmış gibi göründü ama Oğuzhan aldırmadan devam etti.
"Yani evet pek inandırıcı değil ama burası onbeş dakika evvel tıkış tıkıştı." Gülçin inanmamışcasına dudağını büzdü.

"Ya hem sevgilisi Yasemin! Saçmalama!" Gülçin'in kulağına eğilip "Şimdilik söylemeyelim olurmu?." dedi. Şüphesiz Yasemin bir Klasik Bale öğrencisiydi ...
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyCuma Haz. 27, 2008 2:52 pm

Yasemin'in gülüşü bir anada uçup gitmişti.Oğuzhan Gülçin'in kulağına eğilip birşey söylemişti. Yasemin hemen konuşmaya daldı.
-Ne konuşuyosunuz öyle fısır fısır
dedi. Yasemin tam konuşmasına devam edicektiki bir ses duydu.
-Buyrun dondurmanız.
Yasemin garson'a teşekkür ederek dodurmasını aldı ve konuşmasına devam etti.
-Gülçin sen demezmiydin topluluk içinde kulaktan kulağa konuşulmaz diyen evet ne konuştuğunuzu merak ediyorum çabuk bana ne konuştuğunuzu anlatın yada anlatmayın Oğuzhan sej nerden tanıyosun peki Gülçin'i
dedi. Yasemin sinirlenmiş konuşması bile şaşkıncaydı.
Oğuzhan Yıldız
Oğuzhan Yıldız

Erkek

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyCuma Haz. 27, 2008 3:58 pm

Oğuzhan ikide bir ağzını açıp kapıyordu.Gülçin ve Yasemin o kadar hararetli kavgaya dalmasalardı Oğuzhan'ı bir süs balığı sanabilirlerdi.
Gülçin Oğuzhan'a ne yapacağını sorunca Oğuzhan kaşlarını kaldırıp duyamamış gibi bir ifadeyle ve Yasemin'in duyamayacağı bir tonda "Hiç birşey Gülçin!" dedi.
Oğuzhan ağzını tekrar konuşmak için açtı ve bu sefer kararlıydı. Tam ağzını açmıştı ki Yasemin sevgili olmalarından bahsetmişti. İşte ipler kopmuştu.Oğuzhan Gülçin'in korkunç birşeyler yapmasından korkuyordu. Hiç bir zaman bu türlü hakareti yediremezdi.
Oğuzhan şaşakalmıştı. İkisinin ortasında put gibi öylece bakıyordu. Onu kendine getiren Gülçin'in yalvaran bakışları oldu. Oğuzhan derin uykudan hiddetle uyanmışçasına
Sevgili? Ne sevgilisi? b-bi dakka! Öff aman yani! diyebildi sonunda."Hem bi saniye...Yasemin sen ne? Sen delirdin mi, Sevgili öyle mi?" sanki herşey aklında teker teker şekillenmeye başlamıştı.
Gülçin'de sanki sözleri yeni yeni hazmediyordu. Oğuzhan, Gülçin'in ona bakan yüzünün kızardığını ve dudaklarının hafifçe kıpırdandığı gördü. Gülçin hiddetle Yasemin'e döndü. Oğuzhan Gülçin'in koluna öyle bir refleksle yapıştı ki neler olduğunu sonradan idrak etti.
Gülçin Yasemin'e uzanmaya çalışmıştı.
"Yasemin bak, Gülçin'in patavatsızlığı için ben özür dilerim tamam mı?"dedi. "O,"Gülçin'e ufacık bir bakış attı "biraz öyledir işte." Gülçin köpürmüş gibi kıpırdanıyordu. Oğuzhan Gülçin'i görmezden geldi.
"Şimdi bizim bir işimiz vardı zaten." deyip sırıtarak Gülçin'e kapıya doğru çekiştirdi. "Sonra görüşürüz Yasemin"
Oğuzhan Gülçin'i sokağın köşesine kadar çekiştire çekiştire getirdi. Oğuzhan Gülçin'in hâlâ debelendiğini görünce
"Ne var Gülçin konuşsana?"
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyCuma Haz. 27, 2008 4:28 pm

Yasemin dondurmasını hemen bitirdi.Oğuzhan ve Gülçinin arkasındanb yürümeye başldı. Sonunda bir yede durmuşlardı Yasemin onların onu görmiyceği bir yere saklandı ardındanda konuşaları dinledi. Oğuzhan Gülçin'e " Ne var Gülçin niye kouşmuyorsun"
ardından Yasemin ortaya çıktı. Gülçin Yasemini gördü. Kaş göz işareti yapıp.Oğuzhan'ı uyarmaya çalıştı.Oğuzhan konuşmaya devam etti."Orda Ysemin varmış gibi yapmaya çalışma ben oraya bakınca kaçıcan biliyorum
dedi ardından yasemin konuştu
-Peki ya kaçmazsa
dedi. Oğuzhan birden bira yasemini karşısında bulduğundan dolayı çok şaşırdı.
Misafir
Misafir

Dondurma dükkanı Empty
MesajKonu: Geri: Dondurma dükkanı   Dondurma dükkanı EmptyPtsi Haz. 30, 2008 12:21 pm

Edit arkadaşlar dondurma dükkanını çöpe atmış olabilirler ama burda devam edicez çünkü cevap yazılıyo

Dondurma dükkanı
1 sayfadaki 1 sayfası